Monitored by BIDHYIP.COM
Monitored by BIDHYIP.COM
Monitored by BIDHYIP.COM
Bet5k
Win 200% + Jackpot $20,500
Bid your banner here

    articles

Informacje ogólne

 

 

Ponzee

 

Jak nie dać się złapać na przynętę oszustów? Ten problem gnębi praktycznie wszystkich uczestników wysokodochodowych projektów. Przez to, że specyfika HYIP zakłada pełen brak przejrzystości finansowej realizowanych przez nie operacji ekonomicznych, nieuczciwi biznesmeni organizują fałszywe projekty, podając je za prawdziwe programy inwestycyjne, a potem po zebraniu od klientów wystarczającej sumy pieniędzy szybko zwijają swoja działalność.


Jedna z najbardziej powszechnych form oszustwa to Ponzee. Ponzee stanowi klasyczna piramidę finansową, w której zysk wytwarzany jest nie dzięki efektywnej działalności ekonomicznej, lecz za pomocą przyciągnięcia wkładów nowych uczestników projektu. Tego rodzaju projekty podobne są do węża, pożerającego własny ogon. Do pewnego momentu można mieć wrażenie pewności i stabilności, gdyż odsetki zapewniane są dzięki pieniądzom inwestowanym w program przez nowych członków. Jednak wrażenie to jest złudne. W którymś momencie następuje stagnacja, do projektu przestają włączać się nowi uczestnicy i piramida rozsypuje się. Zresztą zdarza się, że założyciele nawet nie doczekują tej fazy, tylko znikają wraz ze wszystkimi zakumulowanymi środkami pieniężnymi. Klienci z reguły dowiadują się o tym dopiero w chwili, kiedy na ich konta przestają wpływać regularne procenty.


Jak odróżnić Ponzee od prawdziwego HYIP? Jest kilka oznak, pośrednio wskazujących na to, że projekt może być oszustwem. Po pierwsze są to nadzwyczaj wysokie codzienne kapitalizacje odsetek. Jeżeli HYIP obiecują Państwu wypłatę do 30% dziennie, powinni Państwo pomyśleć, w jaki sposób założyciele mają zamiar zapewnić podobną rentowność. Po drugie niezmiernie wysokie wypłaty partnerskie. Poważne projekty wysokodochodowe są zawsze otwarte na obopólnie korzystną współpracę, ale główny ich cel polega na wytworzeniu zysku za pomocą efektywnej działalności inwestycyjnej. Dlatego jeżeli oferuje się Państwu więcej niż 10% za każdego nowego uczestnika, wciągniętego do projektu, warto się zastanowić, czy przypadkiem sami klienci nie są jedynym źródłem dochodów. I wreszcie niedokładnie zaprojektowana strona internetowa i jej skradziona z innych materiałów internetowych zawartość. Twórcy projektów Ponzee z góry wiedzą, że po jakimś czasie program się zwinie, dlatego nie przywiązują wagi do opracowania funkcjonalnego designu i treści informacyjnej.


Jeszcze jedną rozpowszechnioną formą oszustwa są tak zwane Złote gry. Stanowią one miniaturowe Ponzee, uruchamiane na kilkanaście dni lub tygodni. Jedyna różnica pomiędzy nimi a projektami Ponzee polega na tym, że od początku pozycjonowane są one jako piramidy finansowe.


Użytkownicy lokują środki pieniężne, a następnie jeżeli zdążą na czas wyjść z programu otrzymują dochód. Jeśli nie zdążą, to stracą zainwestowane środki. Istnieje kilka wariantów Złotych gier, ale wszystkie one sprowadzają się do gry na czas. Z poważnymi projektami HYIP tego rodzaju gry nie mają oczywiście nic wspólnego.


Niektórzy chętnie biorą udział w Złotych grach, a nawet w oczywistych Ponzee. To zrozumiałe, że podobne projekty mogą w krótkim czasie przynieść solidny zysk, jednak nie można zapominać, że tak samo szybko mogą one doprowadzić Państwa do bankructwa. Co więcej, nie zawsze szybka orientacja i umiejętność wyliczenia czasu wejścia i wyjścia z programu mogą pomóc przy udziale w tych projektach. Często w charakterze podstawionych osób w programach uczestniczą przyjaciele i znajomi organizatorów; oczywiście zysk osiągają tylko oni, ponieważ dysponują wszystkimi informacjami wewnętrznymi.


Stopień ryzyka w przypadku udziału w podobnych programach jest wielokrotnie wyższy niż w poważnych HYIP. A prawdopodobieństwo uzyskania dochodu o wiele niższe.


Jeśli jednak dobrowolnie zdecydowali się Państwo spróbować szczęścia w Ponzee, to powinni Państwo wiedzieć, że jeśli przypadkiem uda się Państwu wygrać wasz zysk zostanie wypracowany kosztem zrujnowania innych ludzi. Niech Państwo nie zapominają o tym, że piramidy finansowe są niezgodne z prawem, a ich twórcy podlegają surowym karom.


W przypadku, jeśli wybierają Państwo interesujący projekt HYIP i obawiają się natknąć na piramidę, należy uważnie przestudiować warunki, proponowane przez organizatorów programu. Niech Państwo przeanalizują ofertę, porównają prezentowane cyfry z przedstawionymi wcześniej podejrzanymi oznakami. Niech Państwo rozpoczynają poważne inwestycje tylko wtedy, gdy przekonają się Państwo, ze projekt nie jest niebezpieczny: najpierw lepiej zainwestować niewielką sumę pieniędzy. I dopiero potem, kiedy przekonają się Państwo, że odsetki sprawnie wpływają na konto, inwestujcie pozostałe środki.Download PDF
(Polski)